PDF Drukuj Email

Etapy leczenia


1. PRZYGOTOWANIE pary do pierwszej wizyty u lekarza naprotechnologa. Okres ten trwa około trzech miesięcy. Przygotowanie prowadzi przeszkolony Instruktor Modelu Creightona (FCPI), który zapoznaje parę z narzędziem diagnostycznym jakim jest Model Creightona. Na podstawie prowadzonych kart obserwacji cyklu można zauważyć pewne nieprawidłowości, wskazujące np. na zaburzenia hormonalne lub stany zapalne, które mogą prowadzić do obniżonej płodności lub zwiększonego ryzyka poronienia samoistnego.

2. DIAGNOSTYKA. Następnie małżeństwo trafia do wykwalifikowanego lekarza, który przez około trzy miesiące prowadzi diagnostykę laboratoryjną, obrazową czy laparoskopową. Karta obserwacji Modelu Creightona dostarcza informacji , których uzyskanie w inny sposób jest trudne, a nawet niemożliwe. Badania dodatkowe, takie jak ultrasonografia i badania hormonalne, nie są zlecane schematycznie, ale zgodnie z fizjologią danej kobiety, by nie prowadzić do fałszywych wniosków. Prowadzenie obserwacji w sposób ciągły umożliwia również monitorowanie leczenia.

3. LECZENIE. Etap leczenia przyczynowego, trwający do około roku, obejmuje dostępne leczenie hormonalne, chirurgiczne-laparoskopowe lub klasyczną laparotomię. Wykorzystuje się nowoczesne techniki laserowe, waporyzację laserową ognisk endometriozy, chirurgię rekonstrukcyjną jajowodów, specyficzne postępowanie przeciwwzrostowe. Celem jest przywrócenie zdrowia prokreacyjnego pary i uzyskanie poczęcia. Jeśli nie dochodzi do niego w przeciągu maksymalnie dwóch lat, parze doradzana jest adopcja.

Kiedy osoby decydują się na wejście do programu, mają możliwość zakupienia u instruktora materiałów i rozpoczynają szkolenie, które przygotowuje ich do wizyt lekarskich, uczy "języka" NaProTechnologii, kontroluje standard prowadzenia obserwacji i zapisu w karcie.

 

Jak rozpocząć leczenie?

Dzwoniąc do instruktora umówisz się na otwarte spotkanie informacyjne (sesje wprowadzającą). Jest to prezentacja z wykorzystaniem slajdów przedstawiająca zainteresowanym kobietom i parom małżeńskim:
- szczegóły programu, warunki uczestnictwa
- metodę leczenia, wskaże listę przeszkolonych lekarzy
- przebieg programu szkolenia i leczenia
- sposób prowadzenia obserwacji i zapisu w karcie, itd.

więcej informacji:
Iwona Koprowska, instruktor FCP, telefon 600-701-799

 

Znajdz instruktora najbliżej swojego miejsca zamieszkania:

Tutaj znajdziesz listę osób, które ukończyły kurs NaProTechnology.