PDF Drukuj Email

Baby-CompBaby-Comp jest urządzeniem, można używać zarówno do planowania ciąży jak również do jej odkładania.


Baby-Comp dokładnie monitoruje organizm kobiety przez codzienne pomiary temperatury oraz wprowadzenie daty menstruacji. Po analizie uzyskanych danych urządzenie z wyprzedzeniem wskazuje datę owulacji i wyznacza dni płodne i niepłodne w cyklu kobiety.

Baby-Comp umożliwia także rozpoznanie problemów spowodowanych zaburzoną równowagą hormonalną lub nieregularnymi cyklami.
* Skuteczność 99,3 %
* Baza danych o ponad 1 milionie cykli kobiet
* Brak skutków ubocznych

Cechy Lady-Comp:
* Dokładne wyznaczanie dni płodnych i nie płodnych oraz owulacji
* Szybki pomiar - ok. 30-40 sekund
* Dokładność sensora - 0,01 °C
* Pamięć wszystkich wykonanych pomiarów
* Możliwość uzyskania wydruku danych z 180 dni wstecz
* Budzik
* Limit na wykonanie pomiaru - 6 godzin
* Prognoza płodności na kolejne 6 dni
* Statystyka cyklu: ilość zapamiętanych cykli, średnia długość cyklu, skok temperatury po owulacji, zakres owulacji.
* Informuje o prawdopodobnej ciąży po 15 dniach, po 18 dniach potwierdza ciążę
* Możliwość przekształcenia w Baby-Comp
* Wbudowany akumulator (ładowarka w komplecie)
* Kolorowy, podświetlany wyświetlacz
* Żywotność ponad 10 lat
* Średnica 14 cm
* Waga 200 g

Paczka zawiera:
* Baby-Comp
* Ładowarka
* Pokrowiec
* Gwarancja na 2 lata
* Serwis
* Instrukcje w języku polskim
* Broszurki
* Bezpłatna dostawa na terenie kraju

Komputery cyklu działają na zasadzie termicznej, tj. niezwykle dokładnego pomiaru temperatury i analizy pomiarów za pomocą wprowadzonego zaawansowanego oprogramowania.


Podstawą działania i efektów funkcjonowania są pomiary temperatury.


Pomiarów temperatury należy dokonywać codziennie rano po przebudzeniu bez wstawania z łóżka. Pomiaru najlepiej dokonywać o tej samej porze. Lady-Comp, Baby-Comp i dopuszcza limit czasu, kiedy należy pobrać temperaturę, jest to 6 godzin. Są to 3 godziny przed i 3 godziny po czasie dokonania pomiaru temperatury poprzedniego dnia. Podczas wyznaczonego limitu czasu pomiaru temperatury świeci się symbol termometru. W przypadku nie dokonania pomiaru danego dnia należy nastawić budzik na następny dzień. Pomiaru dokonuje się raz dziennie. Zalecane jest, aby codziennie nastawiać budzik, choć nie jest to konieczne. Jeśli użytkowniczka zbudzi się w czasie trwania limitu czasu pomiaru temperatury, ale wcześniej niż jest nastawiony budzik, powinna zmierzyć temperaturę zaraz po przebudzeniu. Jeśli użytkowniczka zbudzi się po zakończeniu limitu czasu pomiaru, wtedy pomija w tym dniu pomiar temperatury.


Aby pobrać podstawową temperaturę ciała należy zaraz po przebudzeniu umieścić końcówkę z sensorem w ustach pod językiem w położeniu bocznym. Nie ma znaczenia czy będzie to w lewo czy w prawo. Ważne jest, aby umieszczać sensor zawsze w ten sam sposób i w czasie pomiaru nie ruszać nim. Pozwoli to na szybkie uzyskanie precyzyjnych wyników. W czasie pomiaru temperatury symbol termometru miga, sam pomiar trwa maksymalnie 60 sekund, koniec pomiaru jest sygnalizowany dźwiękiem a na wyświetlaczu pokazana jest wartość temperatury i raport płodności w postaci kolorowych lampek. Raport płodności na dany dzień obowiązuje do następnego pomiaru. Wyświetlacz Lady-Comp, Baby-Comp i pokazuje zakres temperatur od 34,50 do 41,00° C z dokładnością do 0,01 stopnia Celsjusza.


Gdy w trakcie pomiaru temperatury okaże się, że użytkowniczka ma gorączkę (powyżej 37,80° C) i na wyświetlaczu pojawi się literka "F" zalecane jest przerwanie pomiaru. W czasie przeziębienia z podwyższoną temperaturą lub przyjmowana leków obniżających gorączkę należy pominąć pomiary temperatury i skorzystać z funkcji prognozy płodności na 6 dni na przód.

Lady-Comp, Baby-Comp i dostarcza codziennej informacji o płodności za pomocą kolorowych diod:
* czerwona dioda oznacza dzień płodny; migająca czerwona dioda znaczy optimum płodności, owulacja;
* żółta dioda oznacza czas, kiedy urządzenie uczy się lub dzień, kiedy pominięto pomiar temperatury, spóźnienie owulacji;
* zielona dioda oznacza dzień niepłodny.

Raport płodności na dany dzień obowiązuje do następnego pomiaru.

Przed pierwszym użyciem Lady-Comp, Baby-Comp i należy przerwać przyjmowanie pigułek antykoncepcyjnych i odczekać do pojawienia się pierwszej fizjologicznej miesiączki, w przypadku stosowana wcześniej spirali wewnątrzmacicznej (wkładka) należy ją usunąć.


Lady-Comp, Baby-Comp i jest włączane poprzez naciśnięcie jakiegokolwiek przycisku, na wyświetlaczu pojawi się aktualny czas. Lady-Comp, Baby-Comp i wyłącza się automatycznie, jeśli przez 30 sekund nie będzie naciskany żaden przycisk.

Złóż zamówienie na KsiegarniaRubikon.pl.