PDF Drukuj Email

Creighton Model FertylityCare System (CrMS)

 

Jest podstawowym narzędziem w NaProTECHNOLOGY™. Kobietom wymagającym leczenia ginekologicznego i małżeństwom w przypadku problemów z płodnością umożliwia wnikliwą diagnostykę i możliwość precyzyjnego leczenie u lekarza naprotechnologa.

Ponadto:
- kobieta uczy się monitorowania i dbania o zdrowie ginekologiczne,
- małżonkowie, ucząc się rozpoznawania i rozumienia faz płodności i niepłodności, jakie zachodzą w cyklu kobiety, są w stanie dokonywać wyborów związanych z poczęciem dziecka.

Obserwowane biomarkery

W diagnozowaniu nieprawidłowości za pomocą Modelu Creightona analizuje się następujące wskaźniki (biomarkery):
• długość fazy przed- i poowulacyjnej,
• określanie „Dnia Piku” (czasu okołoowulacyjnego),
• ilość i jakość śluzu szyjkowego,
• zmienność występowania krwawienia,
• obecność plamienia przed- i pomenstruacyjnego i in.

Jak rozpocząć szkolenie?

Dzwoniąc do instruktora umówisz się na otwarte spotkanie informacyjne (sesje wprowadzającą). Jest to prezentacja z wykorzystaniem slajdów przedstawiająca zainteresowanym kobietom i parom małżeńskim:
- szczegóły programu, warunki uczestnictwa
- metodę leczenia, wskaże listę przeszkolonych lekarzy
- przebieg programu szkolenia i leczenia
- sposób prowadzenia obserwacji i zapisu w karcie, itd.

Spotkanie kierowane jest do niewielkiej grupy osób. Decyzję o przystąpieniu do programu można podjąć po spotkaniu. Osoby decydujące się na wejście do systemu mają możliwość nabycia materiałów i rozpoczęcia prowadzenia obserwacji, jeszcze przed pierwszym spotkaniem szkoleniowym (tzw. sesji Follow-up). Spotkania szkoleniowe są indywidualne.

 Jak wygląda pełne szkolenie Creighton Model FC System?

Jest prowadzone wg standardu gwarantującego każdemu uczestnikowi jednakową, kompletną wiedzę na temat prowadzonych obserwacji i zapisu biomarkerów, jego interpretacji. Dzięki nim możliwy jest szczegółowy wywiad medyczny oraz precyzyjna współpraca z lekarzem. Szkolenie podstawowe zaplanowane jest na jeden rok. Po około trzech miesiącach nauki przewidziana jest pierwsza wizyta lekarska. Pierwsze cztery spotkania umawiane są co 2 tygodnie, kolejne jest po czterech tygodniach, a następnie co 3 miesiące

 Czy po szkoleniu podstawowym są przewidziane jakieś spotkania?

Po odbyciu szkolenia podstawowego zalecane są regularne konsultacje z instruktorem:
1-2 razy do roku, jeśli obserwacje służą rozpoznawaniu płodności lub monitorowaniu zdrowia
co 3 miesiące, jeśli prowadzone jest leczenie. Konsultacje umawiane są przed wizytą lekarską w celu sprawdzenia standardu obserwacji i zapisu w karcie. Na konsultacjach jest możliwość nabycia kart i znaczków.

 

Więcej informacji
Iwona Koprowska, Instruktorka CrMS, tel. 600 701 799